Приладдя для фотоапаратури, об’єктиви.

Приладдя до фотоапаратури, об’єктиви
Фото-приладдя дозволяють використовувати особливі види зйомки , а також робити фотознімки в несприятливих світлових умовах.
1. Штатив – пристрій для стійкого утримання фотоапарату при при зйомці на тривалих витримках
2. Спусковий тросик (або дистанційний пульт) – пристрій який дає можливість уберегти фотоапарат від струсів у момент натискання на кнопку під час зйомки із тривалою витримкою.
3. Бленда – це насадка циліндричної, пірамідальної, або конічної форми, яку надівають на оправу об’єктива,щоб захистити його від яскравих бічних променів які не беруть участь у побудові зображення і є причиною виникнення бліків та розсіяння світла в об’єктиві.
4. Подовжувальні кільця (макро кільця) застосовують для збільшення довжини оправи об’єктива. Встановлюють їх між об’єктивом і корпусом фотоапарата, в основному використовується для макро зйомки.
5. Перехідні кільця – призначенні для встановлення на корпус фотоапарату об’єктивів з різними різьбовими значеннями.
6. Насадкові лінзи – опукло вгнуті або вгнуто опуклі лінзи, зменшують фокусну відстань об’єктива, їх використовують для зйомки з більше близьких відстаней.
7. Світлофільтри – це середовище яке вибірково поглинає світлові промені. Є різні світлофільтри по своїй будові і призначенню.
8. Фотоспалах – це портативний сучасний прилад штучного світла миттєвої дії, який складається з освітлювача з лампою спалаху і джерела живлення. Призначений для зйомки при малій освітленості чи в темряві, а також для підсвічування глибоких тіней і пом’якшення світлового контрасту при нормальному освітленні.
9. Насадка для відтінювання зображення – це невелика заслінка із зубчастим краєм, служить для відтінювання хмар, неба, водних просторів.
Об’єктиви
Для звичайних фото робіт використовують нормальні об’єктиви фокусна відстань яких приблизно рівна діагоналі кадру, а кут зображення 45°-60° градусів.
Широко-кутні об’єктиви дають перспективне спотворення, особливо для круглих циліндричних предметів, зменшують освітленість по краям кадру.
Довго-фокусні об’єктиви (телеоб’єктиви) це ті об’єктиви у яких фокусна відстань в півтора рази більша діагоналі кадру, а кут зображення не перевищує 28°-30°. Такі об’єктиви володіють малою глибиною різкості. Використовують такий клас об’єктивів переважно для зйомки птахів, диких тварин, тобто тих об’єктів, які не можна з фотографувати з близька.
10. Останнім часом на різних заходах використовується фотобудка. Це не є професійний елемент, але популярність його зростає.