Сучасній кухні — сучасна стільниця

Сучасна людина настільки звикла до різноманітності і великому вибору меблевої продукції, що її вже не здивуєш вигадливим оформленням, різноманіттям стилів, рідкісними матеріалами виробів. Це стосується і виготовлення кухні на замовлення.
Стільниці в цьому питанні відіграють чималу роль, так як підкреслюють неординарність, стильність, комфортність всієї меблевої композиції, поряд з цим виконуючи своє функціональне призначення. Сучасні кухонні стільниці можуть бути не тільки прямокутної, але і овальної, круглої, криволінійної форми — все залежить від бажання замовника. Натуральні камені, деревина зі спеціальною обробкою, оформленням, покриттям, штучні матеріали, різноманітні за кольором, з візерунками, малюнками, цілими сюжетами, доступні будь-якому замовнику. Постає лише питання про те, який матеріал вибрати, які переваги і недоліки штучних і натуральних матеріалів для кухонних меблів?
Натуральні камені, дерево
Для кухонних стільниць вибирають мармур, граніт, піщаник, доломіт, малахіт, бурштин, яшму. Також, обробляючи натуральний камінь, виготовляють мозаїку, яка пропонує різноманітність кольорів, малюнків з птахами, квітами, натюрмортами, пейзажами. Натуральний камінь поряд з красою, багатим зовнішнім виглядом має відмінну міцність, практичністю і довговічністю в застосуванні. Стійкість до хімічної дії можна віднести до гідності натурального каменю, тоді як велика вага завдає клопоту при монтажі. Недоліком є ​​дорожнеча, що веде до малої кількості замовлень на вироби з цього матеріалу.
Стільниці з дерева завжди створюють тепло, затишок, гармонію в приміщенні. Про дереві можна сказати, що воно є екологічно чистим матеріалом, корисним для здоров’я людини, естетичним і легко піддається обробці, але мають ряд недоліків. Навіть найтвердіші породи схильні до механічних, хімічних пошкоджень, несприятливого впливу вологи, високих температур.
ДСП, штучний камінь, скло
У кухонних стільницях часто застосовують ДСП, захищену ламінованим пластиком. На такий стільниці ніколи не залишаться сліди від гарячої посуду, побутової хімії, не страшні механічні деформації завдяки міцності. Це зручно в експлуатації, продовжує її терміни, а низька собівартість робить доступним будь-яким верствам населення. До недоліків відносяться: подряпини, відколи, невисока вологостійкість, що особливо відноситься до місць стиків. Так при виконанні кутовий кухні необхідно місця стиків ретельно захистити від вологи і деформації внутрішньої стяжкою, обробкою силіконом.
Якщо говорити про штучні камені, то можна відзначити, що вони на 70% складаються з натуральних мінералів, пігментів, акрилової основи. Стільниці з цього матеріалу завжди виглядають цікаво, підбираються до будь-якої кухні. Велика розмаїтість колірних відтінків, фактури створює імітацію натурального каменю, красиві сюжетні картинки, орнаменти, малюнки. Штучний камінь — міцний, гігієнічний, теплопроводен, має властивості гідроізоляції, стійкий до високих або низьких температур, утворення плям. Завдяки однорідності поверхні добре чиститься і миється, а сколені шматочки при пошкодженні легко склеюються і шліфуються. Криволінійні вигини, різноманітні форми виконуються без особливої ​​напруги. Практичне, довговічне використання, поряд з доступною ціною забезпечує таким кухонним стільницям постійний попит.
Скляні стільниці завжди виглядають витончено, легко, вишукано, застосування в них підсвічування вирішує естетичну, стилістичну роль, а заодно проблему освітленості приміщення. Незважаючи на зовнішню крихкість вони дуже міцні, так як виконуються із загартованого, досить товстого скла. Скло легко миється, не залишає слідів від посуду, є пожежонебезпечним при близькому розташуванні плити. Недоліком є ​​неможливість обробки скла після гарту, тому креслення з розмірами перед виконанням вироби повинні виконуватися чітко і грамотно.